בוא להיות חלק מההצלחה של ארגון החלוץ

ולהגשים חלומות ביחד איתנו!

יש לכם הזדמנות מדהימה להפוך לבעלים של קבוצה ולתרום לשינוי פני החברה בישראל באמצעות הספורט - ע"י השתתפות במימוש החזון של ארגון החלוץ למען ספורט חברתי בישראל

כמה מילים עלינו:

 ארגון החלוץ – חינוך דרך ספורט הינו ארגון הספורט החברתי המוביל בישראל ופועל ללא מטרות רווח. אנחנו פועלים כבר יותר מ12 שנה, ובפעילותינו ישנם מעל 10,000 משתתפים ומשתתפות ב 90 מוקדים ברחבי ארץ.

אנו מאמינים שדרך הספורט, הילד מפתח יכולות אישיות וחברתיות שיהיו לכלי עזר מחוץ למגרש ובהמשך חייו כבוגר. הפעילות הספורטיבית עוזרת לו להאמין בעצמו, לעמוד באתגרים ולפרוץ מחסומים. 

מהי הבעיה העיקרית שבאנו לפתור?

ילדים רבים בישראל מתקשים לקחת חלק במסגרות ספורט שמסייעות בפיתוח וקידומם בשל קושי כלכלי אנו רואים זאת בשטח ונתקלים בסיפורים רבים ומחקרים בנושא. לכן, פיחתנו תכנית שמנגישה את הספורט ליישובים ושכונות נמוכות במדד החברתי – כלכלי ומאפשרת לכל ילד/ה להשתתף במחיר סמלי ולהרגיש שייך למקום מסויים.

מה התכנית שלנו לשינוי המצב הקיים בישראל?

אנו חולמים על הקמת קבוצות ביישובים ושכונות מאשכולות סוציו אקונומיים 1-5 ו/או בפרפריה החברתית-גאוגרפית. היעד שלנו – 25 קבוצות לשנה הקרובה. התכנית משלבת ימי עשייה בקהילה, מפגשי גיבוש, אירועים בשילוב הורים, טורנירים ארציים ועוד. התכנית פונה לילדים וילדות, יהודים וערבים בכל רחבי הארץ.

מה אנחנו מציעים לכם כדי לשנות ביחד איתנו את פני החברה בישראל?

שתהיו בעלים של קבוצה.
אמנם זאת לא מנצ'סטר יונייטד או ברצלונה, אבל יש לכם  את הזכות לתמוך בקבוצת ילדים ולהגשים חלומות, לעזור לילדים נוספים, לטפח את דור העתיד של הספורטאים בישראל – וכמובן אם תרצו לבוא ולהיפגש עם הילדים!

הקבוצות נמצאות ברשויות הבאות: באר שבע, אשקלון, דרום ת"א, בת-ים, ג'יסר א-זרקא, שלומי ונהריה.

אז, איך אפשר לתרום?

 "רכישת" קבוצה, זה בעצם מימון פעילות השנתית שלה, היא תאפשר לנו את שעות האימון של הקבוצה, ביגוד וציוד מקצועי, השתתפות בטורנירים ארציים ועוד. כמובן שניתן להיות בעלים של יותר מקבוצה אחת או לתרום כל סכום אחר שאתם מוצאים לנכון – אלו המחירים לדוגמא:
⦁ בעלות על קבוצה לשנת פעילות – 16,000 ₪
⦁ בעלות על קבוצה לשלושה חודשים – 3,500 ₪
⦁  השתתפות בטורניר – 360 ₪
⦁   קניית ביגוד איכותי – 180 ₪

(חשוב לדעת – התרומה מוכרת לצרכי מס לפי סעיף 46)

איך מתקדמים?

במידה ואתם רוצים לשמוע עוד, צרו איתנו קשר בכל דרך אפשרית. מייל/ווטסאפ/טלפון/פנייה באתר ומכאן אנחנו ננחה אתכם בבחירת הקבוצה או בהענקת התרומה.
ניתן כמובן גם להעביר סכום כספי לפי רצונכם.

כל תרומה שלכם היא חלק חשוב בדרך שלנו לעשות שינוי חברתי – משמעותי בחברה הישראלית.

 

שאלות נפוצות

קהל היעד לפעילות הינו ילדים, ילדות ובני נוער בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית ברחבי הארץ.

מתוך הפעילות הרחבה שלנו ומחקרים שפורסמו בשנים האחרונות, אנו מזהים שילדים רבים בישראל מתקשים לקחת חלק במסגרות ספורט חינוכיות ואיכותיות שמסייעות בפיתוח וקידומם בשל קושי כלכלי.


השתתפות בספורט קשור באופן ניכר להישגים אקדמיים, תפיסות דימוי גוף חיוביות והערכה עצמית גבוהה (ע"פ מחקר מאונ' צ'אפל היל – 2017)


תלמידים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך משתתפים פחות בפעילות ספורטיבית (ע"פ מחקר של אונ' שפילד האלאם – 2021)


ילדים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך מתקשים להגיע לספורט בגלל המחיר הגבוה (ע"פ סקר שנעשה ע"י מכון אספן – 2019)


זיהוי זה הביא אותנו ליצירת פרויקט חדש וייחודי שהינו יצירת קבוצות ספורט חינוכיות ואיכותיות ביישובים ושכונות נמוכות במדד הסוציו-אקונומי, קבוצות אשר נגישות במחיר ומאפשרות השתתפות לכלל הילדים שירצו בכך.

ארגון החלוץ נמצא בצמיחה גדולה בשנים האחרונות, כחלק מתכנית הצמיחה שלנו, אנו רוצים להגדיל את הפעילות שלנו בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית ברחבי הארץ. אנו זקוקים למשאבים נוספים על מנת להצליח במטרה חשובה זו.

ישנו מגוון רחב של אפשרויות וערוצים משמעותיים שבהם ניתן לתרום ולהיות שותפים לעשייה  –
למשל: בעלות על קבוצה, קניית ביגוד איכותי עבור הקבוצה, עזרה לשחקן ספציפי ועוד.

כרגע קיימים אצלנו שלוש דרכים לתרומה:

דרך דף האשראי – בקישור שבדף

תרומה ישירה לחשבון העמותה

תרומה בשווי כסף, כמו הסעות, ספונסר לביגוד, ציוד ועוד.

עבורנו תרומה לחלוץ משמעותה בניית דרך של שותפות אמיתית. אנו מזמינות כל שותף/ה לקחת חלק בפעילויות המועדון כגון הזמנה למשחקים, טורנירים ואירועי שיא. כמו כן, פעמיים בשנה נשלח לכם דו"ח מצב על הקבוצה בו נספר ונעדכן על הנעשה בקבוצה. וכמובן אנו מזמינים ופתוחים לרעיונות ולצרכים שלכם/ן.

עבורנו תרומה לחלוץ משמעותה בניית דרך של שותפות אמיתית. כל תורם/ת יוזמן לפעילות הקבוצה במהלך השנה, טורנירים, אירועים קהילתיים ועוד. כמובן שהקרבה לפעילות תלויה במה שאתם/ן תבחרו ותרצו בו.

אנו רוצים ליצור אופק ספורטיבי-חינוכי לילדים והילדות מגיל צעיר. להקנות להם כלים להתפתחות אישית וחברתית בעולם הספורט ומחוץ לו. דרך התרומה נוכל להגשים את זה.

מבחינתנו, תרומה לחלוץ היא חלק מרקימת שותפות, כזו שתעזור לך ולנו להגשים את השאיפות והחלומות המשותפים. למרות זאת, כמובן שבסופו של דבר מי שיחליט אם להעניק שוב זה אתם.

כמובן, ניתן לחלק את התרומה עד חמישה תשלומים. בנוסף, אפשר גם לתרום ליותר מקבוצה אחת.

לפרטים נוספים ותרומה ישירה

מיכל רוטנברג בטלפון: 054-974-7321,  ניתן להשאיר פנייה באתר או בפייסבוק.

"לספורט יש כוח לשנות את העולם, יש לו את הכוח להעניק השראה, יש לו את הכוח לאחד אנשים"

-נלסון מנדלה

You cannot copy content of this page

דילוג לתוכן